img img img

img

INTERSPORT POLSKA – centrum dystrybucji lidera na rynku dostawców sprzętu sportowego

realizacja: I poziomowy podest wolnostojący
priorytet: Zwiększenie powierzchni magazynowej

Podest o całkowitej powierzchni 513m2 uwzględniający specjalną certyfikowaną płytę podłogową z białą powłoką zabezpieczającą od spodu. Jego wysokość w świetle wynosi ok. 5m. W projekcie uwzględniono również barierki ochronne dookoła podestu, schody ze spocznikiem pośredniczącym, 2 pola odkładcze z bramkami uchylno-obrotowymi, które celem dodatkowego zabezpieczenia zostały wyłożone blachą ryflowaną. Specjalna modyfikacja tego podestu polegała na przesunięciu słupów nośnych w głąb antresoli ze względu na zapewnienie odpowiedniej komunikacji z dokami przeładunkowymi i połączeniu antresoli kierownika magazynu z podestem układnicy.

TRYUMF – producent i importer trofeów sportowych

realizacja: 4-poziomowy podest magazynowy
priorytet: Maksymalne zwiększenie powierzchni użytkowej

Zaprojektowano i wdrożono czteropoziomowy podest oparty na systemie regałów paletowych P90. Na każdej wysokości wypełnienie stanowi stalowa kratownica, co umożliwia transport palet z ładunkiem w obrębie całego podestu. Ponadto magazyn wyposażono w system przyjęcia przesyłek z automatycznym transportem poziomym i windą kontynuacyjną, pozwalającą osiągnąć dużą wydajność, a przez to skrócić czas rozładunku. Bezkolizyjny transport palet między poszczególnymi piętrami rozwiązano wyposażając podesty w windy towarowe oraz pola odkładcze, przewidziane na każdym poziomie. Wdrożenie takiego rozwiązania pozwoliło zwiększyć powierzchnię użytkową z 1800 do 7200m2.

EUROPRINT – nowoczesna drukarnia specjalizująca się w druku offsetowym

realizacja: 1-poziomowa antresola magazynowa
priorytet: Wykorzystanie wolnej przestrzeni produkcyjnej

Konstrukcja antresoli wzniesiona nad częścią zajmowaną przez maszyny drukarskie, celem wykreowania powierzchni magazynowo – biurowej. Antresola o wysokości 5,5m z wyznaczonym dopuszczalnym obciążeniem 500kg/m2.

ZPAS – producent szaf serwerowych

realizacja: 1-poziomowa antresola magazynowa
priorytet: Blokowe składowanie szaf o dużej wysokości

Dzięki wdrożeniu antresoli uzyskano możliwość blokowego składowania szaf na poziomie „1”, wobec warunkowanego wysokością szaf i występującymi w nich elementami szklanymi, dotychczasowego składowania wyłącznie na poziomie „0”. Powierzchnia antresoli wynosi 390m2. Zaprojektowano do niej 2 klatki schodowe oraz 3 bramki załadowcze.

EUROCOMFORT – producent kołder, poduszek i materacy

realizacja: kilka 1-piętrowych antresoli magazynowych
priorytet: Stworzenie przestrzeni magazynowej umożliwiającej rozwinięcie linii produkcyjnych

Jednopiętrowe antresole o łącznej powierzchni 3000m2. Zastosowano wypełnienie płytą wiórową, zabezpieczoną dodatkowo powłoką przeciwzapalną. Ze względu na funkcjonalność i zaaranżowanie powstałej pod podestami powierzchni na procesy produkcyjne, użebrowanie przykryto od spodu ognioodporną płytą nida-gips oraz zamontowano niezbędne instalacje, w tym między innymi oświetlenie. Antresole umożliwiły wyniesienie w górę składowanych dotychczas na posadzce produktów. Pozwoliło to na rozwinięcie linii technologicznych wykorzystując niezagospodarowaną przestrzeń hali.

HAND-PROD - hurtowa sprzedaż lekarstw i implantów.

realizacja: 1-poziomowa antresola
priorytet: Optymalne zagospodarowanie powierzchni magazynowej

W pełni osiatkowana konstrukcja platformy magazynowej, zbudowana w oparciu o system regałów półkowych HI280. Każdy z dwóch poziomów antresoli liczy 7 półek. Kompleksowość tego projektu polegała na uzbrojeniu magazynu w kuwety do składowania produktów i specjalnie projektowaną zrzutnię towaru z poziomu „1” na poziom „0” do stołów kompletacyjnych. Powierzchnia zabudowy to ok. 230m2. Koncepcja realizowana na słupach wysokości 5,5m, zaprojektowana w taki sposób, by w przyszłości możliwym było dobudowanie kolejnego piętra. Na specjalne życzenie klienta wykonano pełną identyfikację produktu poprzez oznakowanie rzędów i półek.

ATLANTIC – markowy producent i importer bielizny

realizacja: 1- i 3-piętrowa antresola magazynowa
priorytet: Zwiększenie powierzchni magazynowej

Trzypiętrowa antresola zaprojektowana na konstrukcji regałów paletowych P90. Podest jednopoziomowy oparty został na konstrukcji regałów półkowych HI280.

SANECHEM – prężnie działająca hurtownia ryb, dziczyzny i owoców morza

realizacja: 2-piętrowa antresola magazynowa
priorytet: Zwiększenie powierzchni magazynowej

Kilkupiętrowa antresola posiadająca wypełnienie z krat stalowych, częściowo oparta na konstrukcji regałów paletowych. W projekcie przyjęto realizację jednego pionowego ciągu komunikacyjnego i ustawionych kolumnowo, uchylnych bramek przeładunkowych, umożliwiających dostarczenie towaru na każdy z poziomów przy jednym podjeździe. Kompleksowo do antresoli dostarczono wózek.

CONHPOL – producent obuwia

realizacja: 1-poziomowa antresola magazynowa
priorytet: Optymalne zagospodarowanie powierzchni magazynowej

Jednopoziomowy podest magazynowy z wypełnieniem w postaci płyty wiórowej. Instalacja podestu umożliwiła wygenerowanie dodatkowego miejsca na regały o podwyższonej nośności w stosunku do standardowych regałów półkowych

NOMA 2 – salon AUDI, gdzie montowane są serwisowe części zamienne

realizacja: 1-poziomowa antresola magazynowa
priorytet: Dodatkowa powierzchnia magazynowa pozwalająca zachować porządek części

Antresola posiadająca wypełnienie z kraty stalowej o łącznym polu 55m2. Dzięki jej zastosowaniu pozyskano dodatkową powierzchnię magazynową, co pozwoliło na zwiększenie przejrzystości i zachowanie porządku w magazynie.

RAWPOL – hurtownia artykułów BHP, eksporter i importer

realizacja: 1-piętrowa antresola
priorytet: Zabudowa niewykorzystanej przestrzeni nad pomieszczeniami biurowymi

Samonośna konstrukcja antresoli pełniąca rolę stropu nad pomieszczeniami biurowymi. Funkcję użytkową nowopowstałego poziomu składowania zagwarantowano wskutek zastosowania specjalnej płyty wiórowej, przyjmującej obciążenie 300kg/m2. Dzięki zastosowaniu antresoli powstało nowe miejsce magazynowe umożliwiając składowanie większej ilości produktów.

AUTO ABC MOTORYZACJA - prężnie rozwijająca się hurtownia części motoryzacyjnych

realizacja: 3-piętrowa antresola magazynowa
priorytet: Maksymalne wykorzystanie wynajmowanej powierzchni magazynowej

Antresolę zbudowano pod indywidualne potrzeby klienta na regałach półkowych – jednym z najnowszych systemów o łącznym polu składowania ponad 4500m2. Na każdy z trzech poziomów antresoli przypada 6 półek. Powstanie antresoli pozwoliło na ponad 3-krotne zwiększenie dotychczas wykorzystywanej powierzchni użytkowej i znaczne ulepszenie przepływu towarów.

SONEL – producent przyrządów do pomiarów elektrycznych

realizacja: dwie 1-poziomowe platformy magazynowe
priorytet: Podział magazynu na mniejsze magazyny w celu kompletacji elementów na produkcje.

Dwie różne pod względem konstrukcyjnym antresole zaprojektowane w oparciu o regały skręcane oraz regały skręcane połączone z podestem. Powierzchnia całkowita platform to 270m2 i 71m2. Wysokość zabudowy 4,8m. Antresola projektowana pod kuwety oraz kompletację części na potrzeby produkcyjne. Nietypowe rozwiązanie tego projektu polegało przede wszystkim na zagwarantowaniu wolnej przestrzeni na poziomie „0” i uwzględnieniu regałów na poziomie „1”. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania uzyskano swobodny dostęp do poszczególnych części produkcyjnych.

HORMANN POLSKA – europejski lider w zakresie bram, drzwi i napędów oraz techniki przeładunkowej

realizacja: 1-piętrowa antresola magazynowa
priorytet: Kompleksowe i optymalne zagospodarowanie przestrzeni magazynowej

Projekt i kompleksowa realizacja w magazynach firmy Hormann Polska w Komornikach o powierzchni 5000m2 i w Warszawie o powierzchni 1000m2. Obiekty zabudowano antresolą o powierzchni 200m2 z dopuszczalnym obciążeniem do 500kg/m2, regałami wspornikowymi specjalnie zaprojektowanymi na dłużyce i dostosowanymi do różnego typu bram, regałami na drzwi z szybkim dostępem do towaru, regałami półkowymi oraz pomieszczeniem biurowym dla obsługi magazynu.